Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Kina ndalon faqet private të internetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Kina ndalon faqet private të internetit   Sun Dec 27, 2009 3:55 am

Kina ua ka ndaluar personave fizik që të regjistrojnë domene të reja të internetit dhe ka nisur aksion të madh të kontrollimit të miliona paraqitjeve personale në rrjet, në goditjen më të madhe të autoriteteve në vend, shkruan gazeta "The Financial Times".
Nga e hëna, të gjitha ata të cilët duan të regjistrojnë një domen në internet në Kinë duhet të paraqesin edhe lejen për punë dhe të dhënat për kompaninë e tyre. Edhe faqet ekzistuese shumë shpejt do të duhet të rregullojnë letrat e tyre sepse do të mbyllen me veprim të shpejt nëse nuk i përmbushin rregullat e reja.

Ofruesit e shërbimeve të internetit kanë njoftuar se tanimë kanë filluar me revizionin e bazave të klientëve të tyre, për të gjendur “përmbajtje potencialisht të rrezikshme, të paligjshme dhe të dëmshme". Ndryshe, autoritetet përdorin shprehjen “të dëmshme” në të shumtën e rasteve kur bëjnë censurim të interneti në Kinë. Nën të dëmshme nënkuptohet çdo gjë nga pornografia e deri tek aktivizmi politik.

Hapi i ri i kontrollit të internetit, të cilin autoritetet në Kinë po e zbatojnë në disa nivele, ka pasuar pak kohë pas bllokimit të tërësishëm apo të pjesshëm të rrjeteve online për shoqërim si "YouTube", "Facebook" e "Twitter", si dhe versioneve të tyre lokale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kina ndalon faqet private të internetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: