Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si te krijoni wallpapers

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 23
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Si te krijoni wallpapers   Sat Dec 26, 2009 4:20 am

SI TE KRIJONI WALLPAPERS TE FORT PERMES PAINT-IT

Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar, une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe
e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode, pra ndiqni hapat ne vazhdim....

E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

merrni ngjyren e kuqe te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr zez,

ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e zez,
ne anen e djatht posht vendosim ngjyren e kuqe,

tani katrori po duket me 4 ngjyra,

tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te

pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane.

Tani sme mbetet gje tjeter veqse te ju pershendes dhe kaloni mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
BeLii
Antar Fillestar
Antar Fillestar
avatar

Posts : 2
Join date : 27/11/2010

MesazhTitulli: Re: Si te krijoni wallpapers   Sat Nov 27, 2010 3:08 pm

shume fort!!! thnx shume...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te krijoni wallpapers
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: