Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si te dallojme faqet fallco (scam) nga ato te verteta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Si te dallojme faqet fallco (scam) nga ato te verteta   Thu Dec 24, 2009 3:57 am

Nje program qe ka dale kohet e fundit te ndihmon te dallosh nese nje faqe ose adrese http:/www..... eshte
vertete e krijuesit te faqes apo eshte fallco e imituar per qellime vjedhje numrash kreditkarde,paswordesh emrash etj
programi quhet Spoofstik qe pasi instalohet
shtohet ne browser tek menuja ne View/toolbars
programi eshte ketu
http://www.corestreet.com/spoofstick/
megjithese nje faqe fallco mund te duket identike me ate te verteten
url e faqes fallco eshte ndryshe nga faqja e evertete
Psh nje faqe tek Ebay e vertete ka adresen
http://signin.ebay.com/aw-cgi/eBayISAPI.dll?
SignIn&UsingSSL=0&pUserId=&ru=http%3A%2F%
2Fcontact.ebay.com%2Fws1%2FeBayISAPI.dll%
3FShowCoreAskSellerQuestion%26requested%
3Ddominicsmusic%26de%3Doff%26iid%
3D3711129021%26frm%3D284%26acceptcookie%
3D0%26loginconfirmed%3D0%26redirect%3D0%
26pass%3D%7B_pass_%7D%26userid%3D&pp=p
ass&co_partnerid=2&pageType=711"
kurse faqja fallco e ka adresen url ndryshe ne kete forme
http://signin.ebay.com@10.19.32.4/
ekziston nje dallim qe programi arrin ta identifikoje duke te dhene
url e faqes fallco ne nje forme te tille si
You're on 10.19.32.4 ne qofte se shihet kjo forme adrese me numra
atehere je ne nje faqe fallco
nje faqe e vertete normalisht shfaqet pa numrat 10.19.332.4
linku i shkarkimit te programit
http://www.corestreet.com/spoofstick..._explorer.html
=====nje menyre tjeter per te pare nese nje faqe/addrese www.
eshte fallco apo e vertete eshte duke kopjuar kete script me poshte
dhe bere paste te fusha e adresses do te dale nje dritare qe
do te te jape informacion per adresen e vertete te faqes www
si dhe serverin e faqes
scripti si me poshte
javascript:alert("The actual URL is:\t\t" + location.protocol + "//" + location.hostname + "/" + "\nThe address URL is:\t\t" + location.href + "\n" + "\nIf the server names do not match, this may be a spoof.");

======
njohja e faqes e vertet apo fallco vlen per rastet kur
1. je ne ndonje dyqan
ne internet dhe do blesh dicka,do futesh te dhena kredit karte adresa informacion personal
2.Kur je ne ndonje faqe banke ose faqe firme financash do japesh tedhena personale do japesh/marresh para do perdoresh kreditkarte etj
3.ne faqe forumesh ku ke emailin dhe emrin dhe paswordin
4.ne faqet e emailit te yahose hotmail ku do japesh emer dhe pasword qe te futesh
per faqe te tilla te rendesishme mire eshte te mos klikohet ne linqe te faqeve te tjera apo links neper emaila qe mund te te cojne ne faqe fallco
me mire eshte te futet adresa lart ne browser www
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te dallojme faqet fallco (scam) nga ato te verteta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: