Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Microsoft dënohet me 290 milionë dollarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 22
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Microsoft dënohet me 290 milionë dollarë   Thu Dec 24, 2009 8:33 amGjykata amerikane e apelit ka vërtetuar vendimin me të cilin softueri gjigant amerikan Microsoft është dënuar me 290 milionë dollarë për shkak të shfrytëzimit të paligjshëm të patentave të huaja në zgjidhjet e tij për dosjet XML.
Gjykata ka urdhëruar Microsoftin q ë prej 11 janarit 2010 të ndërpres shitjen e të gjitha programeve Word të cilat përmbajnë kodin e përmendur, njoftojnë agjencitë botërore.

Me këtë është konfirmuar vendimi i gjykatës nga Teksasi i cili është marrë në muajin gusht, ku thuhej se Microsoft në programin e tij Word përdorte në mënyrë të paligjshme patentat e kompanisë kanadeze i4i Inc.

Gjykata teksasiane ka vërtetuar se me produktet e saj të kontestuara Microsoft ka rrëmbyer 80 për qind të tregjeve HTML, duke shtyrë kështu kompaninë i4i të ndryshojë strategjinë e vet të afarizmit.

Microsoft nuk ka reaguar ende ndaj këtij vendimi, mirëpo ekspertët presin që ky gjigant softuerik do të provojë të arrijë marrëveshje me kompaninë i4i dhe do ‘i ofrojë asaj pagesën për licencë për të vazhduar të përdorë patentën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Microsoft dënohet me 290 milionë dollarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» 'Grupi i Llapit' dënohet me 13 vjet burgim
» Kërcënohet me vdekje Xhemal Ahmet
» Shënohet 12 vjetori i protestës së studentëve të UP-së

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: