Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Instalimi i Source Conter Serverit ne root Linux

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Instalimi i Source Conter Serverit ne root Linux   Thu Dec 24, 2009 4:54 am

Pra e dini njeher duhet te kyqeni ne root tuaj dhe pastaj vazhdojm:

Pra spari ne duhet te krijojm nje direktorium nga ku do strartoi hldsupdatetool shenojm comanden:
Kodi:
mkdir srcds

tani hyjme ne srcds e krijuar dhe download hldsupdatetool.bin pra shenojm:
Kodi:
cd srcds
wget http://www.cstrike-planet.com/dls/hldsupdatetool.bin

Nese gjithqka shkon ne rregull me download ateher hldsupdatetool.bin do hyn ne direktorin srcds
tani duhet te rirregullojm hldsupdatetool.bin qe te mundemi te extraktojm apo ekzekutojm permbajtjen e hldsupdatetool.bin-it
pra ne command shenojm kete :
Kodi:
chmod +x hldsupdatetool.bin
./hldsupdatetool.bin

KUJDES: Pasi te perfundon startimi i hldsupdatetool.bin ateher na shfaqet nje term licenc ku duhet te shenojm YES dhe te shtypim ENTER

Pra e dini qe ne direktoriumin srcds i kemi dy file, hldsupdatetool.bin dhe steam file-in.
Steam file eshte qe do perdoret per te instaluar sourcen.

nese keni nje mesazh 'uncompress: command not found' thot qe serveri juaj nuk ka dekomprezu instalimin
pra nese keni kete problem ju dughet te provoni keto dy menyra:
Kodi:
ln -s /bin/gunzip /bin/uncompress

pastaj provo perseri ./hldsupdatetool.bin nese prap nuk funksionon ateher beje download nga ketu kete file:
Kodi:
wget http://www.cstrike-planet.com/dls/steam

pasi keni marre file steam=et ateher fillojm instalimin e CS source:
Kodi:
chmod +x steam
./steam -command update -game "Counter-Strike Source" -dir .

Nga ketu CS Source do filloi instalimin.....

Kur na paraqitet nje mesazh : HLDS installation up to date
tregon qe me sukses perfundoi instalimi i cs source.

Pra kjo eshte menyra e instalimit te cs source ne root linux !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Instalimi i Source Conter Serverit ne root Linux
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: