Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Kepler Motors paraqet super-automjetin hibrid

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Kepler Motors paraqet super-automjetin hibrid   Sun Dec 27, 2009 3:48 am

Panairi i automjeteve në Dubai ka shërbyer si ekspoze për paraqitjen e automjetin të ri të Kepler Motors, modelit Motion. Bëhet fjalë për një automjet hibrid prej 800 kuajsh fuqi.
Kepler Motion futet në lëvizje nga motori hibrid në të katër boshtet. Më saktësisht, boshtet e prapme i sjell motori i Ford bi-turbo prej 545 KF, derisa për lëvizjen e boshtit të përparmë është bërë përgjegjës elektromotori me fuqi prej 255 KF.

Në Kepler Motors pohojnë se ky automjet me dy ulëse mund të arrijë shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë për vetëm 2.5 sekonda derisa maksimalja është më e madhe se 325 km/h.

Ky automjet supozohet të jetë ndërtuar dhe dizajnuar “nga themeli”, e për punë në të janë përzgjedhur ekspertët më të mëdhenj.

Motion do të prodhohet vetëm në pesëdhjetë njësi dhe secili prej tyre do të punohet me dorë. Njësitë e para do të dalin në shitje në vitin 2011, e çmimi tani për tani mbetet fshehtësi, por sigurisht do të jetë jashtëzakonisht i kripur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kepler Motors paraqet super-automjetin hibrid
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: