Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
KosovaPower (310)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
Mergim1 (94)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
systemh4ck (90)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
DorannTi (18)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
RiNNoHaCKeR (17)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
Erdd.X (13)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
Unstoppable (10)
Përshtatni videon tuaj për YouTube Vote_lcapPërshtatni videon tuaj për YouTube Voting_barPërshtatni videon tuaj për YouTube Vote_rcap 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

 

 Përshtatni videon tuaj për YouTube

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
KosovaPower


Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 28
Location : Obiliq

Përshtatni videon tuaj për YouTube Empty
MesazhTitulli: Përshtatni videon tuaj për YouTube   Përshtatni videon tuaj për YouTube Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 1:41 am

Përpunoni video materialin tuaj në mënyrë që, sa më shpejt ta vendosni në shërbimin YouTube, dhe me këtë më së paku të humbas në kualitet.

YouTube njeh një numër bukur të madh të formateve dhe në të vërtetë do të pranojë pothuajse çdo video material me madhësi deri në 100 MB, në çfarëdo dimensioni të fotografive. Pas ngarkimit (upload) videoja me anë të procesit të automatizuar do të parakodohet dhe zvogëlohet për t’iu përshtatur riprodhimit në kohë reale. Duke marrë parasysh se serveri do të bëjë disa intervenime në videon tuaj, më mirë është t’i bëni paraprakisht, sigurisht rezultati do të jetë më kualitativ, dhe do të kurseni kohë gjatë ngarkimit të videove në këtë shërbim.

Për të përgatitur video solide për YouTube do të jetë i mjaftueshëm edhe një telefon më i avancuar celular, i cili mund të regjistrojë video materiale me rezolucion prej i 320 x 240 piksela. Do të ishte e rekomandueshme që së paku të keni fotoaparat i cili incizon dosje video të të njëjtit rezolucion apo më shumë, së bashku me 30 fotografi në sekondë, e më së miri, natyrisht, është të posedoni video kamerë. Cilado që të jetë arma juaj për xhirim, ju rekomandojmë që videon para ngarkimit ta vendosni në kompjuterin tuaj.

Më e rëndësishmja është që të përshtatni videon tuaj me rezolucionin e YouTube



Pas kësaj duhet të përzgjidhet një program me anë të të cilit do të mund të ndryshoni rezolucionin e dosjes video. Një zgjidhje krejt solide do të ishte të zgjidhni softuerin Auto Gordian Knot, të cilin edhe nuk keni nevojë ta paguani. Windows Movie Maker mund të kryej punë, mirëpo ai punon me video-formatet WMV, të cilat i japin kualitet solid fotografisë, por kur ato të kalojnë nëpër kompresionin e YouTubet, rezultati është shumë i dobët. Shumë i popullarizuar dhe jashtëzakonisht i thjeshtë është softueri QuickTime Pro, por ai nuk është pa pagesë.

Fillimisht duhet të zgjidhet rezolucioni i YouTube në opsionet e avancuara të AGK-së; është e mundur që të përzgjidhet vetëm rezolucioni horizontal, derisa ai vertikal do të përzgjidhet automatikisht varësisht nga formati i incizimit. YouTube e preferon formatin 4:3, që është klasik televiziv. Ashtu incizojmë edhe shumica e telefonave celularë dhe fotoaparateve, derisa në kamera mund të përzgjidhet formati edhe para incizimit. Në çdo rast, vlen të përzgjidhet 320 piksela të rezolucionit horizontal. Zëri është mjaftueshëm të kodohet në 128 Kb/s të formatit MP3, mund të përzgjidhet edhe bit rate variabil (VBR) me vlerë prej 128. Në menynë e parë duhet të caktoni opsionin Target Quality dhe të zgjidhni 100%. Pas kësaj vetëm duhet të fillojë kodimi.

Kualiteti prej 100% siguron fotografi të pastër, e cila nuk do të degradohet shumë pasi që të jetë kompresuar nga YouTube.



Rezultati do të jetë sigurisht dukshëm më i vogël në megabajtë sesa origjinali, prandaj edhe ngarkimi/vendosja në YouTube do të zgjasë më pak, madje edhe koha që nevojitet për video materialin tuaj në shërbim do të jetë më e shkurtër sepse kodimi i brendshëm do të kryhet shumë më shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Përshtatni videon tuaj për YouTube
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» shiko videon permes paint
» Ndreqja Nje logo msn tuaj...!!
» e-mail 2 Gb me Domain Tuaj
» Mbroni të dhënat në laptopin tuaj
» Per me ja ndrru te dhenat gjenerale PC-s tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: