Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
KosovaPower (310)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
Mergim1 (94)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
systemh4ck (90)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
DorannTi (18)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
RiNNoHaCKeR (17)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
Erdd.X (13)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
Unstoppable (10)
Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_lcapBëni Nje Text Te Reflektuar ! Voting_barBëni Nje Text Te Reflektuar ! Vote_rcap 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

 

 Bëni Nje Text Te Reflektuar !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
CoLd-TroJaN


Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 26

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Empty
MesazhTitulli: Bëni Nje Text Te Reflektuar !   Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 10:06 am

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! Reflect

FILLOJMË!

Për të nisur këtë projekt të shkojnë përpara dhe do të bëjë një dokument të ri në photoshop, dhe për qëllime të mësimdhënies ju, kopjen time dimensione të bëjë më të lehtë. Unë jam duke përdorur një dokument të madhësisë të vogël për të mbajtur të përqëndrohet në fuqi, më pas të ndjeheni të lirë për të bëni një në çfarëdo Madhësie!

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot001

HAPI I

Plotësoni një sfond me ngjyrë gri të errët, unë përdora # 222222, pastaj shkruani parullën tuaj ose emrin. Kam përdorur helvettica font madhesi rreth të 36px dhe qendra e tij në mesin e dokumentin tuaj.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot0021

HAPI II


Tani ne do të zbatohen disa efekte të tekstit për të dhënë atë pak të thellë. E aplikoj një lakore e zezë në të bardhë me një perde prej 20% dhe një skuqje e brendshme me ngjyrë të bardhë të japin tekstin dukjen e të pasurit një hije të lehtë dhe të përshkruajë te gjith Ate

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot0032

Inner Glow Stili


Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot004

Tash duhet të shikojmë tekstin tuaj më pak të sheshtë (teknikë që mund të përdoret në një shumëllojshmëri fonts të ketë të njëjtin efekt).

HAPI III

Tani ne duhet të rasterize tekstin kështu që ne mund të kopjoni këtë si një shtresë të re. Për ta bërë këtë të drejtë klikoni mbi tekstin në shtresa shtresa paneli dhe zgjidhni opsionin "
Tani ne duhet të rasterize tekstin kështu që ne mund të kopjoni këtë si një shtresë të re. Për ta bërë këtë të drejtë klikoni mbi tekstin në shtresa shtresa paneli dhe zgjidhni opsionin "Convert objekt të mençur" dhe pastaj në të njëjtën mënyrë si të fundit, klikoni opsionin emërtuar "Rasterize Layer" siç shihet më poshtë." dhe pastaj në të njëjtën mënyrë si të fundit, klikoni opsionin emërtuar "Rasterize Layer" siç shihet më poshtë.


Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot0051

HAPI IV

Tani që teksti juaj është gati PER kopje, përzgjidhni tekstin shtresa dhe kopjONIr atë (ctrl + j ). Zgjidhni shtresa e kopjuar dhe zgjidhni zonën përreth tij me drejtkëndor çadër shihet si më poshtë, klikoni në brendësi të drejtën e zgjedhjes, dhe klikoni Free Transform.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot007

Pasi që të klikoni në brendësi të drejtën e zgjedhjes përsëri dhe këtë herë zgjidhni "flip vertikale" të rrokullisur Tekstin.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot008

HAPI V

Tani që ne kemi kopjuar flipped mbi shtresa, levizeni ate poshtë janë rreth 4 ose 5 piksele në mes tij dhe origjinal dhe ju duhet të shikoni diçka të ngjashme me atë që unë kam.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot009

HAPI VI


Tani për të kompletuar ket, ne kemi nevojë për ta bërë atë të duken se ai është larg fishkje pak. Për ta bërë këtë, ne shkojm për të përdorur Layer mask te vendosur në pjesën e poshtme të panelit . Zgjidhni Upside Down dhe pastaj shtypni butonin layer mask.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot013

HAPI VII

Tani bëni ngjyre e prioritetit të ngurta zi, zgjidhni gradient tool, dhe të vini të gradient emërtuar "“foreground to transparent”". Shko në imazhin dhe terhiq nga kursorin në mes të rrugës në shtresën më të lartë e tekstit, në mes të rrugës në pjesën e poshtme text layer shihet si më poshtë.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot011

REZULTATI PERFUNDIMTAR !

Ju sapo kanë mësuar se si të bëjnë një tekst reflektuar. Provoni me ngjyra të ndryshme dhe të ndryshojë disa nga mundesit përreth dhe shikoni se si dalin me ju.

Bëni Nje Text Te Reflektuar ! ScreenShot012
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bëni Nje Text Te Reflektuar !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Beni pare duke KLIKUAR.
» Ketu Do Te Beni Chit/Chat
» Si ta beni qe disa programe nuk te startohen kur ndezet pc-ja
» Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: | Graphic |Design | :: Tutoriale Per Photoshop-
Kërce tek: