Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
KosovaPower (310)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
Mergim1 (94)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
systemh4ck (90)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
DorannTi (18)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
RiNNoHaCKeR (17)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
Erdd.X (13)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
Unstoppable (10)
Gripi I Dhive Ne Holande Vote_lcapGripi I Dhive Ne Holande Voting_barGripi I Dhive Ne Holande Vote_rcap 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

 

 Gripi I Dhive Ne Holande

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Mergim1
OWNER OF RHG
OWNER OF RHG
Mergim1


Posts : 94
Join date : 11/12/2009
Location : N'RHG-Crews.Tk

Gripi I Dhive Ne Holande Empty
MesazhTitulli: Gripi I Dhive Ne Holande   Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 2:52 am

Rreziku i ri: Gripi i dhive përhapet në Holandë
Gripi I Dhive Ne Holande 13-dhia4
Amsterdam, 13 dhjetor – Ajo që shumica e holandezëve i frikëson nuk është gripi i derrave, por ai i dhive. Gjashtë persona kanë humbur jetën nga pasojat e së ashtuquajturës “Ethe Q”, të cilën e shkakton tek njerëzit gripi i dhive, dhe i cili përhapet drejtpërdrejt nga kafshët në njerëz.
Prandaj, ministri holandez i Shëndetësisë, Ab Klink, dhe ministrja e Bujqësisë, Gerda Verburg, kanë dhënë urdhër për shkatërrimin e dhjetëra mijëra dhive të infektuara me virusin e gripit.
Me epideminë e gripit të dhive janë të prekura kryesisht provincat lindore e jugore holandeze, në fermat e të cilave mbahet pjesa më e madhe e gjithsej 375 000 dhive. Zyrtarët shëndetësorë holandezë kanë bërë të ditur se me virusin e këtij gripi deri më tani janë infektuar 2 300 persona.
“Më shumë do të kisha dashur që ta merrja gripin e derrave, sesa atë të dhive”, ka thënë Jackline van den Bos. Kjo 50-vjeçare tash tetë muaj është duke vuajtur nga pasojat e gripit të dhive, transmeton agjencia FoNet.
“Kam pirë një numër të madh antibiotikësh. Fatmirësisht, më nuk kam temperaturë të lartë si në fillim të sëmundjes, mirëpo edhe më tutje ndjehem e dobët dhe e lodhur”, ka thënë ajo.
Jacqueline kishte pasur fat, pasi që mjeku i saj menjëherë i kishte dalluar simptomat e gripit të dhive: dhimbja e fytit, kokës dhe nyjeve, temperatura e lartë dhe molisja. Ajo menjëherë i ishte nënshtruar terapisë adekuate, pasi që po të mos kishte qenë ashtu mbase edhe nuk do të kishte mbijetuar.
Anita Vincent nuk kishte pasur aq fat dhe kishte marrë terapinë e gabuar.
“Më dhembte fyti, koka dhe nyjet, isha e stërlodhur dhe qaja nga dhimbjet”, ka thënë ajo. Pasi që ka menduar se ishte në depresion, mjeku i kishte dhënë anti-depresiv. Vetëm pas ndezjes së mushkërive, mjekët e kishin caktuar diagnozën e vërtetë - “Ethet Q”, duke i dhënë terapinë e duhur.
Ndërkohë, Anita Vincent e ka themeluar Shoqatën e të dëmtuarve nga gripi i dhive. Ajo dhe shoqata e saj akuzojnë ministrat përgjegjës, atë të Shëndetësisë dhe të Bujqësisë se kanë ndërhyrë shumë vonë. “Dhitë e infektuara është dashur të vriten shumë më parë”, ka thënë ajo.
Ministri holandez i Shëndetësisë, Ab Klink, megjithatë, ka thënë se rreziku nga infektimi është relativisht i ulët dhe se deri më tani nuk është shënuar asnjë rast i bartjes së virusit nga njeriu në njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://rhg-crews.albanianforum.net
Erdd.X
Antar 10%
Antar 10%
Erdd.X


Posts : 13
Join date : 11/12/2009

Gripi I Dhive Ne Holande Empty
MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:02 am

Hhahahahahah flm per INFO !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergim1
OWNER OF RHG
OWNER OF RHG
Mergim1


Posts : 94
Join date : 11/12/2009
Location : N'RHG-Crews.Tk

Gripi I Dhive Ne Holande Empty
MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:18 am

Ska Gje Bro :P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://rhg-crews.albanianforum.net
nDr!q!M a.k.a VirusSs!
Banned
Banned
nDr!q!M a.k.a VirusSs!


Posts : 84
Join date : 14/12/2009
Location : N'Rhg-CreWs.

Gripi I Dhive Ne Holande Empty
MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 11:27 am

Ueee Hala Se Kum Dit Flm Per Informata !! Se Edhe Te Familjes i Thash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Gripi I Dhive Ne Holande Empty
MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Gripi I Dhive Ne Holande Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gripi I Dhive Ne Holande
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Menu :: Bisede E Lire-
Kërce tek: