Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Opera 10.5 pre-alfa ngroh motorët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Opera 10.5 pre-alfa ngroh motorët   Sun Dec 27, 2009 11:57 am

Versioni preview i fundit i Opera-s mund të mos jetë 100% i
qëndrueshëm, por është pa dyshim një ndër më agresivët e kohëve të
fundit.

Opera 10.5 për Mac OS dhe Windows është shfletuesi i parë jo i
bazuar në Webkit i cili i afrohet shpejtësive të renderizimit
JavaScript të Chrome dhe Safari-t.
Në një test empirik mbi një desktop HP të bazuar në një Intel Core2Quad
Q6600 me 4GB RAM dhe Windows 7 32 bit, Opera pre-alfa arriti të
kompletojë testin Javascript SunSpider për 435.6 milisekonda krahasuar
me 510.4 ms të Google Chrome 4.0.266.0. Kjo ishte pothuajse tetë herë
më shpejt se version aktual i qëndrueshëm i Opera, që e kryen testin
për plot 3284.4 ms.
Ky përshpejtim i hatashëm vjen me sa duket si pasojë e motorit të ri
JavaScript të quajtur Carakan, të cilin programuesit e kanë ndërtuar
nga zero për të zëvendësuar modulin aktual Futhark.
Përmirësime të tjera funksionale dhe grafike të versionit të ri do
të përfshijnë aftësi të reja të shiritit të URL-së, mundësija për të
korigjuar apo fshirë përmbajtjet e ruajtura në faqet apo temat e fundit
të kërkuara si dhe një rifreskim tërësor të aspektit visual të
ndërfaqes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Opera 10.5 pre-alfa ngroh motorët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: