Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Acer paralajmëron gjashtë celularë të ri me Android

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Acer paralajmëron gjashtë celularë të ri me Android   Sun Dec 27, 2009 11:22 am

Prodhuesi i dytë më i madh i kompjuterëve në botë ka publikuar planet e
veta për vitin e ardhshëm. Acer bukur seriozisht po përfshihet në
tregun e celularëve, sepse vitin e ardhshëm nga kjo kompani mund të
presim madje gjashtë pajisje.
Sipas paralajmërimeve, nga Acer vetëm në pjesën e parë të vitit të
ardhshëm në treg do të duhej të gjendeshin madje gjashtë pajisje. Ajo
që tingëllon interesante është se të gjitha gjashtë pajisjet do të
përdorin platformën operative Android nga Google.

“Ende po mendojmë për hapat tonë për pjesën e dytë të vitit 2010”, ka
deklaruar zëvendësdrejtori i degës së celularëve të Acer, Roger Yuen.

Pajisjet e paralajmëruara të Acer do të paraqitet në tri kategori
çmimesh, të ulët, të mesme dhe të lartë, e disa prej modeleve do të
dedikohen për përdoruesit afaristë. Datat e sakta të paraqitjeve të
këtyre pajisjeve nuk dihen.

Acer mu tani në treg është duke lansuar celularin e parë të vet në
Android të emërtuar Liquid. Pajisja është e bazuar në procesorin e
Qualcomm me takt pune prej një gigaherc – Snapdragon. Sistemi i tij
operativ është Android në versionin 1.6, gjersa e veçanta e tij është
mbështetja për grafikën tredimensionale, që e bën atë telefonin e parë
të këtij lloji me sistemin operativ Android.

Liquid ka ekran WVGA me diagonale prej tre inç e gjysmë dhe është i
pajisur me adaptorin WiFi dhe pranuesin A-GPS. Bëhet fjalë për një
telefon 3G i cili internetit i qaset me anë të protokollit HDSPA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Acer paralajmëron gjashtë celularë të ri me Android
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010
» Policia e Kosovës arreston gjashtë policë të MPB të Serbisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: