Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 BE – deri në 85 decibelë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: BE – deri në 85 decibelë   Sun Dec 27, 2009 4:04 am

Komisioni Evropian nis hartimin e projektligjit që zëri i riprodhuar në muzikat e playerëve multimedial të kufizohet në 85 decibelë.
Komisioni Evropian, në bashkëpunim me organin e standardizimit, vitin e ardhshëm do të propozojë që zëri i riprodhimit të muzikës në playerët multimediale të kufizohet në 85 decibelë. Projektligji i ri veç playerëve përfshin edhe celularët, e nëse aprovohet, do të vlej në tërë hapësirën e Bashkimit Evropian.

Shfrytëzuesi, në përgjegjësi të tij do të mund t’ia rris zërin muzikës deri në 100 decibelë, mirëpo para kësaj pajisje do të duhej t’ia tërheq vërejtjen shfrytëzuesit për pasojat e dëgjimit të muzikës me zë të lartë.

Komisioni ka vendosur të paraqes këtë projektligj pas rezultateve të studimit të cilat kanë dëshmuar se rreziku i dëmtimit të përhershëm të dëgjimit vjen si pasojë e riprodhimit të muzikës me zë të lartë dhe këtij rreziku i nënshtrohen 10 milionë evropianë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
BE – deri në 85 decibelë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KQZ: Deri në orën 13:00 kanë votuar 35,24% e zgjedhësve. PD: Pjesëmarrja mbi 36 përqind
» DERI KUR TË MIRREMI ME VETVETEN E JO ME ARMIKUN E VËRTETË..?
» Kronologjia e ngjarjeve që nga vitet 600 para Krishtit deri më sot

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: