Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Suedezët zhvillojnë rrjetin 4G

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Suedezët zhvillojnë rrjetin 4G   Sun Dec 27, 2009 3:56 am

Operatori mobil TeliaSonera ka ndërtuar rrjetin e parë komercial 4G në botë i cili mbulon qytetet kryesore të Suedisë dhe Norvegjisë.
Rrjeti i ri do t’u mundësojë të gjithë shfrytëzuesve bartjen e të dhënave shtatë herë më të shpejtë sesa rrjetet më të shpejta të gjeneratës së tretë (3G). Rrjetin 4G në Stokholm do ta mbështes kompania Ericsson, derisa në Oslo rrjetin do ta mbështesë ajo kineze Huaweei. "Në shtetet skandinave blerësve u nevojitet

shpejtësi dhe kapacitet më i madh, dhe kjo është një prej arsyeve pse kemi zhvilluar rrjetin 4G të parët në botë”, ka thënë Kenneth Karlberg, shef i shërbimeve mobile të kompanisë TeliaSonera.

Fillimisht rrjeti 4G i kompanisë TeliaSonera do të përdoret vetëm për bartje të dhënave sepse nuk ka ekzistojnë aparatet mobile të cilat mund të mbështesin 4G, megjithatë paralajmërohet se paraqitja e celularëve të tillë qysh në fillim të vitit të ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Suedezët zhvillojnë rrjetin 4G
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: