Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Gjetja e IP-se se dikujt gjate chatit me MSN messenger

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 23
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Gjetja e IP-se se dikujt gjate chatit me MSN messenger   Sat Dec 26, 2009 4:34 am

Kodi:
Gjetja e IP-se se dikujt gjate chatit me MSN messenger

Faktikisht kjo eshte dicka mjaft e thjeshte per tu bere, pa patur nevoje te perdoren teknika reversing.
Adresa IP e dikujt qe ben chat me ju behet e dukshme vetem ne rastin kur ekziston nje lidhje direkte; pra psh. kur dergoni ose pranoni nje skedar nepermjet MSN messenger. Gjate chatit, mesazhet dergohen nepermjet serverit i cili fsheh IP-ne e viktimes suaj dhe te juajen. Por gjate dergimit ose marrjes se nje skedari ekziston lidhje e drejtperdrejte ndermjet dy kompjuterave.
Keshtu qe per te marre IP-ne pranoni nje trannsferim skedari ose dergoni vete nje skedar (Do nje fotografi te timen apo kamerene), dhe gjate procesit te transferimit ne dos prompt shkruani netstat dhe ekzekutojeni.

Tabela do te jete dicka e tille :

Proto Local Address Foreign Address State
TCP force-intruder:1033 msgr-ns29.msgr.hotmail.com:1863 ESTABLISHED
TCP force-intruder:1040 msgr-sb36.msgr.hotmail.com:1863 ESTABLISHED
TCP force-intruder: <REMOTE HOST> ESTABLISHED

Emri i pare ne liste do te jete ai i serverit te chatit. Mund te kete me shume se nje, varet se me sa persona bisedoni njeheresh (prandaj ju rekomandoj qe gjate nje pune te tille te mbani sa me pak lidhje te hapura per arsye lehtesie). Ne tabele do te gjeni edhe viktimen tuaj me dicka qe mund ti ngjaje kesaj psh futja kot:
"host550v.ppp.aol5.com" ose thjesht nj IP "192.168.90.165".

Nqs deshironi adresen mund ta vini ne programin tuaj te Trace IP dhe te merrni edhe me teper info per sistemin tjeter.

Tani qe dini si te gjeni IP e nje sistemi tjeter eshte koha ta gjurmoni (Trace), e te mblidhni dhe disa detaje te tjera mbi kete IP.

Tracing ose gjurmimi i nje IP-je eshte mjaft i thjeshte. Mund ta beni duke pedorur programe si Neotrace te cilet jane falas :

Visual Trace
Neotrace
3D Trace

ose duke u mbeshtetur tek vetja juaj dhe te DOS.
Une do tju keshilloja DOS-in dhe komanden e tij tracert per te gjurmuar nj IP sepse perdorja e tij do tju mesonte te mos vareni nga programe te tjera (pra te mos jeni thjesht nje Lamer qe shfrytezon punen e te tjereve), te keni nje vizion me te qarte te asaj qe pame deri tani + ju garantoj se do te ndiheni me te kenaqur me veten kur te perfundoni. Programet i keni po aty pasi te keni mesuar te veproni vete. Mos filloni te qani...Per me teper do te shikoni se si funksionojne gjerat dhe si gjurmohet IP-ja nga network-et qe i asociohen ketij procesi.
Le ti hedhim nje sy komandes tracert ne DOS , nje nga te mirat e pakta te Microsoft-it. Eshte dicka qe me te vertete ben pune gjate gjurmimit te nje IP.Hapni nje dritare DOS dhe shkruani tracert.

C:\windows>tracert

Usage: tracert [-d] [-h maximum_hops] [-j host-list] [-w timeout] target_name

Opsonet qe shikoni:
-d Mos i kthe adresat ne hostname.
-h maximum_hops Maksimumi i hops-ave gjate kerkimit te shenjestres.
-j host-list Elimino afishimin e routerave gjate listes se host-eve.
-w timeout Pret per timeout ne milisekonda per cdo pergjigje.

Me hops nenkuptohen kercimet (hop ketu e hop atje). Ndodh nje hop (nje kercim) kur kalohet nga nje router ne nje tjeter. Routerat imagjinojini si shtyllat ose gozhdat qe mbajne fillin qe ju lidh ju me sistemin tjeter LoL.
Kjo do te ishte pak a shume lista e opsioneve dhe kuptimi i tyre. Pak a shume keto opsione nuk sjellin ndonje ndryshim. E shumta qe ju mund te beni eshte te rrisni kohen e timeout ne milisekonda duke perdorur -w nqs keni nje lidhje te ngadalte; ose -d nqs nuk deshironi afishimin e adresave si hostname.
Standart tracert ekzekuton 30 hopsa ne gjurmim. Me -h mund te percaktoni nr e hopsave qe doni te kryen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Gjetja e IP-se se dikujt gjate chatit me MSN messenger
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: