Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Rebelz Hacker Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
KosovaPower (310)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
Mergim1 (94)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
systemh4ck (90)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
DorannTi (18)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
RiNNoHaCKeR (17)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
Erdd.X (13)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
Unstoppable (10)
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_lcapKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Voting_barKonfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Vote_rcap 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

 

 Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
CoLd-TroJaN


Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 26

Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Empty
MesazhTitulli: Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1   Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 2:23 pm

Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1 F.1223144446646_m

Laboratorët e Londrës kanë konfirmuar saktësinë e Qendrës Kombëtare të Gripit në Kosovë për A H1N1.

Për të bërë një vlerësim profesional dhe shkencor të laboratorëve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, para disa ditësh, ky Institut me ndihmën e OBSH-së ka dërguar 95 mostra në ritestim në laboratorët referente të OBSH-së në Londër. Është fjala për mostra të rasteve të konfirmuara si pozitive në A H1N1 në Prishtinë, përfshirë këtu edhe mostrat e rasteve që kanë përfunduar me vdekje.

Rezultatet e laboratorit referent të OBSH-së në Londër janë kthyer në Prishtinë dhe ato – sipas njw komunikate pwr media tw Zyrws pwr informim tw Ministrisw sw Shwndetwsisw – “flasin për konfirmimin e plotë të rasteve të diagnostikuara me gripin A H1N1 që kanë pasur përfundim fatal dhe për performancën dhe kualitetin e shkëlqyeshëm të laboratorit të Qendrës Kombëtare të Gripit në diagnostikimin e Gripit A H1N1”.

“Ky rikonfirmim i rezultateve të IKSHP-së me ato të laboratorëve të nivelit më të lartë botëror motivon edhe më tepër punonjësit e IKSHP-së në vazhdimin e diagnostikimit kualitativ me po të njëjtin trend dhe nivel si edhe shtetet më të zhvilluara të botës duke menaxhuar situatën epidemiologjike në nivelin më të lartë profesional dhe shkencor”, thuhet nw komunikatw.

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike më 30 shtator 2009 me mbështetjen e projektit të Bankës Botërore për Pandeminë e Gripit kishin hapur Qendrën Kombëtare të Gripit në të cilën deri sot janë analizuar gjithsej 880 raste të dyshimta në grip prej të cilave janë diagnostikuar 286 raste pozitive në A (H1N1). 11 raste kanë përfunduar me vdekje (exitus letalis), derisa 49 raste janë diagnostikuar si Infleuenza A (Grip sezonal).

Instituti Kombëtar edhe në vitin 2010 do të vazhdojë me të njëjtin ritëm përcjelljen e situatës epidemiologjike të pandemisë së gripit, por edhe në mbikëqyrjen permanente të sëmundjeve ngjitëse në Kosovë, përmes sistemit të mbikëqyrjes dhe hulumtimit aktiv epidemiologjik, duke pasur parasysh rrezikun e paraqitjes eventuale të valës së re të gripit A(H1N1), thuhet nw fund tw komunikatws.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: