Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme   Thu Dec 24, 2009 6:44 am

Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Per me kuptu userat me leht pak kshtu shqip ...

Se pari gjeje PheeNet eshte CD apo shikoni me Downloadu eshte program i Wireless qe scannon antenat...
antenen e par qe e gjeni shikoni aty me u connectu nese sben scannoni prap per antena tjera... edhe keshtu ju ben 100% vetem nese nuk keni fare val te antenes per me gjet naj anten tjeter..

Hapi dyt, pasi te connectoni ne anten duhet ta merrni "Advanced IP scanner" edhe e jepni nje Ip adress ne Wireless Lan shmbull: 192.168.0.35 dhe Gateway ja loni 192.168.0.1 apo 192.168.1.35 dhe GateWay 192.168.1.1 edhe beni scan prej 192.168.0.1 deri ne 192.168.0.255 ose tjetren me 1.

Kshtu qe pastaj gjeni aty IP te cilat kan rrjet.. dhe kshtu mundeni me u connectu..
Ja tregova menyren se si un lidhem...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: