Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si te shohim parametrat e kompjuterit tone

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Si te shohim parametrat e kompjuterit tone   Thu Dec 24, 2009 3:50 am

Ky tutorial eshte per te gjithe ato qe nuk i din parametrat e kompjuterit te tyre
eshte shume e lehte ti gjesh ato , por edhe e domosdoshme

Per te gjetur RAM-in dhe Procesorin dhe Pentiumin shkojme tek ikona e My Computer dhe klikojme me te djathten dhe zgjedhim Propeties
na hapet nje dritare ne te cilen kemi te paraqitur Shpejtesin Ram dhe Procesorin (aty jepet edhe lloji i procesorit)

Per te gjetu karten grafike shkojme ne desktop dhe klikojme me te djthaten e mausit dhe zgjedhim Properties
na hapet nje dritare ne te cilen shkojme tek Setting dhe me pas Advancet
ne dritaren qe na hapet shkojme tek adapter dhe aty kemi te dhenat e kartes grafike (Memory Size)

Per te gjetur memorien e kopjuterit tuaj (Hard Disk - Memoria e ngurte HDD) shkojme ne My Computer dhe tek Hard Disk Drivers kemi 1 ose disa particione. Secilit i japim komande me te djathten e mausit dhe zgjedhim Porperties. ne dritaren qe na shfaqet kemi edhe nje figure ne forme rrethore qe jep tregon pjesen e lire dhe te zene te memories suaj. Siper kesaj figure keni fjalen Capacity dhe ne rresht me te eshte edhe memoria.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te shohim parametrat e kompjuterit tone
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: