Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si ta ulim madhesin e kengeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Si ta ulim madhesin e kengeve   Thu Dec 24, 2009 3:49 am

Pjesa me e madhe e mobileve vuajne nga memoria e paket.
Por ato marrin muzike , video , photo ej.
Nese ne kemi nje Nokia 6600 pa karte memorie , vete memoria e nokies eshte 6Mb qe do te thote se mund te mbaje vetem 2 kenge
por ne mund ti zvogelojme memorien kengeve dh ti kthejme deri ne 600KB kenga qe do te thote se mund te hedhim 10 kenge ne mobil
per kete shkojme ne google.com dhe gjejme e shkarkojme nje program me emre MP3 CONVERTER
e instalojme ne Pc dhe e hapim . ne te hedhim filet mp3 dhe para se klikojme butonin Convert shkojme tek bitrate dhe e bejme me te voglen (psh ne progrmain tim arrin deri ne 40 me e vogla)
dhe i japim konvet dhe kenga qe ne fillim ishte 3 Mb psh , tani ehste vetem 600 Kb.
Ne kompjuter , po ta degjojme kete kenge , del zeri i keq per arsye se pc ka shume volum, por ne mobil ka nje kualitet shume te mire , per arsye se ka volum pak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ta ulim madhesin e kengeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: