Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si te modifikojm nje loj per tel.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 21

MesazhTitulli: Si te modifikojm nje loj per tel.   Thu Dec 24, 2009 3:42 am

Kjo eshte nje menyre me ane te se ciles ne mund te modifikojme lojrat e celularve.
Per kete mund te shkarkojme nje loje cel. Me e pershtatshmja eshte Metal Slug
Pasi e shkarkojme e hapim lojen me WinRAR dhe ne te dalin filet e lojes.
Do shohim se do kemi foto , tekste , file audio etj
Per te ndryshuar logot e lojes , i ekstraktojme filet ne desktop dhe e hapim foton qe duam, me photoshop dhe e modifikojme sipas deshire
Pastaj e ngarkojme ne winrar
Ndersa kemi edhe disa file qe mund te jene ose me emrin lang ose en ose i kemi ne format txt ose lng.
Keto file permbajne gjuhene e lojes .
Psh kur hap fajlin kemi fjalen "PLAY" . Ate e ndryshojme dhe e bejme "Luaj"
Te njejten gje bejme dhe me fjalet e tjera dhe keshtu e kthejme lojen ne gjuhen shqip
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te modifikojm nje loj per tel.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: