Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 23
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge   Thu Dec 24, 2009 1:26 am

Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Per te lexuar tekstin e nje kenge qe luhet ne media player 9 shkarkohet
nje plugin "Caption e Lyrics Power toy"qe pasi instalohet gjendet
tek winMedia player ne Tools/Plugin
linku shkarkimit
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=345
Sigurohu qe ke windows media player version 9 duke klikuar tek Help/about
Nqs versioni eshte nen 9, klikohet ne help/update
=====
nje program tjeter qe gjen tekstet e kengeve eshte evil lyrics
me databaze rreth 5 miljon tekste kengesh
linku shkarkimit http://www.evillabs.sk/evillyrics/download.php
kur programi hapet fut Emrin e kengetarit dhe kengen klikohet kerko anash ne cep lart
jepet komplet teksti kenges i ben select all/copy tekstit
hapet windows mediaplayer/klikohetview/now playing tools/vihet nje pike tek
Lyrics dhe nje pike tek Caption
klikohet anash tek media library del lista e kengeve
ben right klik te titulli kenges qe i ke gjetur tekstin/properties
ben paste tekstin e kopjuar te kutia e mesit koments
==
pasi mbaron kete klikon tek linku i kenges ne liste per ta luajtur me te filluar kenga te luaje do shohesh edhe tekstin poshte
=====
Per Winampin mund te perdoret nje plugin per tekstet Lyrics Master
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=346 ose MP3 Manager
=====
Nje player shume me cilesi qe ja vlen te kontrollohet eshte Fubar version 0.82
http://www.foobar2000.org/
programi mp3 formatin e ka te shkruar si mpeg-3
cilesia e zerit e shkelqyer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Applications :: TuToriale&Mesime-
Kërce tek: