Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)   Tue Dec 22, 2009 10:09 am

Tutorial: Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)
Autor: CoLd-TrojaN

Se pari e hapim nje document me permasa 322 me 303

e krijome nje layer te ri e bjeme nje selektim ne form te rrumbullaket
edhe e ngjyrosim me nje ngjyre te qfare doshme mandej shkojme blending options/gradien overlay
edhe e zgjedhim kete gradienmandej shkojmeedhe shkojme select/modify/contract edhe e bejme 6 pixelsedhe e ngjyrosim me ngjyre te klatershkojme te layer qe e kemi ngjyrosur me ngjyre te klater edhe shkojme blending options/inner shadow
edhe i bejme si ne foto


tash e marim nje foto te kosoves i selektojm yjet dhe harteni zhvendosim ne logon qe jemi duke e punuar edhe e mbajm ctrl + t edhe e zvoglojm e bejme qe ti pershtatet logose krijome nje layer te ri edhe e bejme me stil te gjamit, ja japim form me te mire ctrl + tedhe se fundi shkojme klikojme tek backgroundi edhe e krijome nje layer te ri edhe e bejme selektim ne kete form edhe e ngjyrosim me ngjyre te zezedhe shkojme filter/blur/gussian blur edhe aty e bejme 9,8 edhe e shikojme rezultanin perfundimtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerës
» Ramiz Dërmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Foto të ndryshme dhe lule
» ME GRYKË PUSHKE KËNDON KOSOVA
» Enver Bytyçi - Kosova digjet, Beogradi dhe Tirana krihen!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: | Graphic |Design | :: Tutoriale Per Photoshop-
Kërce tek: